Stowarzyszenie "Unia Nadwarciańska"                          Szlakiem tego, co piękne...

Wyjazd studyjny

Wyjazd studyjny

Wyjazd studyjny

      W dniach 6-10 listopada pracownik Stowarzyszenia „Unia Nadwarciańska” wziął udział w wyjeździe studyjnym do gminy Amtsberg, leżącej w kraju związkowym Saksonia w Niemczech. Wyjazd odbył się z inicjatywy Jednostki Regionalnej Krajowej Sieci Obszarów Wiejskich na zaproszenie Wicemarszałka Województwa Wielkopolskiego Krzysztofa Grabowskiego. W wyjeździe w sumie udział wzięło 19 przedstawicieli Lokalnych Grup Działania z terenu Wielkopolski.

     Ważnym punktem wizyty było spotkanie z przedstawicielami miejscowych LGD i uzyskanie wiedzy na temat działalności Lokalnych Grup Działania w Saksonii, wymiana doświadczeń oraz dyskusja o możliwościach podjęcia współpracy.

Podczas wyjazdu uczestnicy mieli możliwość zapoznania się z przykładami projektów zrealizowanych z dofinansowaniem z programu Leader, do których należały: Dom Opieki Osób Starszych oraz przekształcony na cele mieszkalne budynek fabryki w miejscowości Thum Jahnsbach. Ciekawym projektem było wyposażenie strefy turystycznej w zabytkowej kopalni cyny.

Niezwykłą inwestycją było przedszkole „Generationenhaus Lebensbaum”, które powstało w odrestaurowanym budynku dworskim z XVI wieku w zaledwie pięć miesięcy.  Grupa miała także możliwość zwiedzenia Palarni świec „Crottendorfer  Raucherkerzenwelt” i wzięcia udziału w warsztatach tradycyjnego wyrobu świec kadzidłowych. Ostatnim zwiedzanym obiektem była dworska serownia „Hof Käserei Fritzsch Crottendorf”, której powstanie współfinansowano ze środków programu Leader.

FOTORELACJA