Stowarzyszenie "Unia Nadwarciańska"                          Szlakiem tego, co piękne...

Dni Hesji 2017

Dni Hesji 2017

Dni Hesji 2017

W dniach 9-18.06 2017 odbyły się już po raz 57. międzynarodowe „Dni Hesji”. Tym razem gospodarzem imprezy było miasto Ruessellheim nad Menem, znane w całych Niemczech z siedziby głównej fabryki samochodowej firmy Opel.

Stoiska regionów partnerskich landu Hesji zorganizowane były w hali „Landesausstelung”. Wielkopolska reprezentowana była przez Urząd Marszałkowski w Poznaniu oraz Stowarzyszenie „Unia Nadwarciańska” ze Słupcy. Stoiska sąsiednie prezentowały Włosi z regionu Emilia Rogmania oraz Turcy z regionu Bursa.

Polskie stoisko cieszyło się bardzo dużym zainteresowaniem zarówno wśród młodych i jak i starszych zwiedzających. Zainteresowani mogli dowiedzieć się o walorach turystyczno-krajobrazowych naszego regionu, spróbować lokalnej kuchni a także zapoznać się z bogatą ofertą kulturalno-wypoczynkową Wielkopolski.  Przedstawicielem „Unii Nadwarciańskiej” był Marcin Górski, nauczyciel z CKZiU w Strzałkowie.

Nasze stoisko odwiedził również Wicemarszałek województwa wielkopolskiego Krzysztof Grabowski wraz z delegacją z Urzędu Marszałkowskiego, szef parlamentu Hesji Volker Bouffier oraz sekretarz stanu ds. europejskich landu Hesji Mark Weinmeister.

Szacuje się, że około 1,5 miliona osób mogło brać udział w tegorocznych Dniach Hesji, największej tego typu imprezie organizowanej w Niemczech. Gospodarzem przyszłorocznych Dni Hesji będzie malownicze miasteczko Kolbach w północnej Hesji.

FOTORELACJA