Wprowadzenie
OGŁOSZENIE O NABORZE WNIOSKÓW O UDZIELENIE WSPARCIA
NABÓR nr FEWP.09.06-IZ.00-008/24 w ramach Lokalnej Strategii Rozwoju Lokalnej Grupy Działania Stowarzyszenia „Unia Nadwarciańska” na projekty z zakresu Europejskiego Funduszu Społecznego Plus
Priorytet 09: Rozwój Lokalny Kierowany przez Społeczność (EFS+)
Działanie 09.06: Aktywizacja społeczna osób najbardziej zagrożonych wykluczeniem społecznym, budowanie lokalnego potencjału społeczeństwa obywatelskiego w ramach Programu Fundusze Europejskie dla Wielkopolski na lata 2021-2027 Stowarzyszenie „Unia Nadwarciańska” z dniem 30.09.2024 r. ogłasza nabór nr FEWP.09.06-IZ.00-008/24 w ramach Programu Fundusze Europejskie dla Wielkopolski na lata 2021-2027 którego Instytucją Zarządzającą jest Zarząd Województwa Wielkopolskiego.
Data ogłoszenia 30.09.2024 r.
Data rozpoczęcia naboru 14.10.2024 r.
Data zakończenia naboru 31.10.2024 r.
Informacja o naborze
Wnioski o dofinansowanie projektu należy składać w formie elektronicznej poprzez Lokalny System Informatyczny do obsługi Programu Fundusze Europejskie dla Wielkopolski na lata 2021-2027 (LSI 2021+) dostępny na stronie internetowej do 31.10.2024r. do godziny 23:59:59. Przygotowanie wniosków w systemie LSI 2021+ będzie możliwe od momentu ogłoszenia naboru.
Wniosek uznaje się za złożony jeśli został wysłany w okresie trwania naboru, nie został wycofany oraz został podpisany w nieprzekraczalnym terminie do 5 dni od dnia zakończenia naboru (kwalifikowanym podpisem elektronicznym lub podpisem zaufanym potwierdzonym profilem zaufanym osoby/osób uprawnionych do reprezentowania podmiotu aplikującego o dofinansowanie, w przypadku projektów partnerskich konieczność złożenia podpisów dotyczy również wszystkich partnerów). Niezależnie od tego czy Wnioskodawca chce podpisać wniosek profilem zaufanym czy podpisem kwalifikowanym, konieczne jest zarejestrowanie konta na stronie profilu zaufanego https://pz.gov.pl/.
Na co i kto może składać wnioski?
Kto może składać wnioski?
Wszystkie podmioty z wyłączeniem osób fizycznych nieprowadzących działalności gospodarczej lub oświatowej oraz przedsiębiorstw.
Dopuszcza się składanie wniosków w partnerstwie (partnerstwo – zgodnie z ustawą wdrożeniową i podrozdziałem 4.6). Dodatkowo wnioskodawca i partner musi się wpisywać w typ beneficjenta wskazany w SZOP. Wnioskodawca i partner są zobowiązani wskazać we wniosku poprawny typ beneficjenta, spośród poniżej wymienionych wskazanych w SZOP:
a) Administracja publiczna;
b) Instytucje nauki i edukacji;
c) Organizacje społeczne i związki wyznaniowe;
d) Partnerzy społeczni;
e) Przedsiębiorstwa realizujące cele publiczne;
Na co można otrzymać dofinansowanie?
W ramach naboru można realizować następujące typy wsparcia:
1) aktywizację społeczności na rzecz rozwoju lokalnego m.in. poprzez:
a) wsparcie ułatwiające podejmowanie działań rozwojowych przy współudziale lokalnych partnerów publicznych, społeczno-gospodarczych i mieszkańców danego obszaru. Podejmowanie wspólnych inicjatyw na rzecz rozwiązywania problemów, odkrywanie i wyzwalanie lokalnego potencjału, współpracę samorządu z organizacjami pozarządowymi i firmami, realizację projektów odpowiadających na bezpośrednie potrzeby mieszkańców, wspólne pokonywanie barier związanych z oddaleniem od centrów rozwoju i niskiego poziomu jakości życia;
2) wsparcie partnerów społecznych i organizacji społeczeństwa obywatelskiego, w szczególności organizacji pozarządowych m.in. poprzez:
a) małe projekty realizowane bezpośrednio przez organizacje, w których wsparcie ukierunkowane będzie na zwiększanie uczestnictwa mieszkańców w życiu społecznym, zwiększenie mobilności i aktywności społecznej i rozwój lokalnych inicjatyw na rzecz rozwiązywania problemów społecznych, w tym na obszarach najbardziej nimi dotkniętych, projekty z zakresu edukacji obywatelskiej; upowszechnianie form wolontariatu; rozwój inicjatyw budujących świadome i aktywne społeczeństwo;
b) wsparcie bezpośrednie partnerów społecznych oraz organizacji społeczeństwa obywatelskiego, w tym organizacji pozarządowych, z zakresu rozwoju instytucjonalnego organizacji, w tym doradztwa strategicznego, poprawy jakości zatrudnienia, możliwości rozwoju pracowników, współpracowników, członków, wzmacniania roli organizacji w dialogu społecznym;
Wnioskodawca może wybrać jeden lub kilka ww. typów wsparcia.
Finanse
Ogółem: 4 487 187,50 PLN
– w tym wsparcie finansowe EFS+: 3 589 750,00 PLN,
– w tym krajowe wsparcie finansowe z budżetu państwa: 673 078,12 PLN
– w tym wkład własny: 224 359,38 PLN
Minimalna wartość projektu wynosi 4 000 000 PLN.
Niezbędne dokumenty
- Regulamin naboru wniosków o wsparcie nr FEWP.09.06-IZ.00-008/24 – pobierz pdf.
- Wzór umowy o dofinansowanie projektu w ramach FEW – pobierz pdf.
- Wykaz kategorii wydatków dla Działania 09.06 Aktywizacja społeczna osób najbardziej zagrożonych wykluczeniem społecznym, budowanie lokalnego potencjału społeczeństwa obywatelskiego – pobierz pdf.
- Wymagania dotyczące standardu oraz cen rynkowych najczęściej finansowanych, w ramach danej grupy projektów, towarów lub usług dla Działania 09.06 Aktywizacja społeczna osób najbardziej zagrożonych wykluczeniem społecznym, budowanie lokalnego potencjału społeczeństwa obywatelskiego. – pobierz pdf.
- PROCEDURY Wyboru i Oceny Operacji – pobierz zip.
Miejsce publikacji Regulaminu naboru www.unianadwarcianska.pl
Materiały pomocnicze:
- Standard minimum realizacji zasady równości kobiet i mężczyzn w ramach projektów współfinansowanych z EFS+. – pobierz pdf.
- Załącznik III Wytycznych KE dotyczących zapewnienia poszanowania KPP UE. – pobierz pdf.
- Informacja dotycząca przetwarzania danych osobowych dla wszystkich osób zaangażowanych w projekty. – pobierz pdf.
- Wzór umowy o partnerstwie (podpis elektroniczny) – projekt nierozliczany wnioskami częściowymi. – pobierz pdf.
- Wzór umowy o partnerstwie (podpis elektroniczny) – projekt rozliczany wnioskami częściowymi. – pobierz pdf.
- Wzór weksla i deklaracji wekslowej. – pobierz pdf.
- Wzór weksla i deklaracji wekslowej wraz z oświadczeniem współmałżonka. – pobierz pdf.
- Podstawowe informacje dotyczące uzyskiwania kwalifikacji. – pobierz pdf.
- Dokumenty potwierdzające kwalifikowalność uczestników projektu. – pobierz pdf.
- Znaczenie statusów wniosków w systemie LSI – diagram przejść podczas oceny – pobierz pdf.
- Klauzula informacyjna dla Wnioskodawców – pobierz pdf. (Każdy w Wnioskodawców ma obowiązek dołączenia Klauzuli do wniosku o dofinansowanie).
Inne ważne informacje
Pytania prosimy kierować do Stowarzyszenia „Unia Nadwarciańska”, ul. Plac Szkolny 16a, 62-400 Słupca, e-mail: biuro@unianadwarcianska.pl, tel. 63 241 00 73.
Wsparcie techniczne w zakresie obsługi Systemu LSI2021+ udzielane jest poprzez formularz kontaktowy dostępny na stronie https://lsi2021.wielkopolskie.pl (menu „Kontakt”).