Stowarzyszenie "Unia Nadwarciańska"                          Szlakiem tego, co piękne...

Wymiana kulturowa Polsko-Ukraińska z KGW Rozalin

Wymiana kulturowa Polsko-Ukraińska z KGW Rozalin

Wymiana kulturowa Polsko-Ukraińska z KGW Rozalin

Przed Wami fotorelacja z sobotniego spotkania w ramach którego Koło Gospodyń Wiejskich w Rozalinie realizowało projekt pn. „Wymiana kulturowa Polsko-Ukraińska z KGW Rozalin”oraz świętowało 60-lecie KGW w Rozalinie!
Sobotnie spotkanie było ostatnim  w całym projekcie. W pierwszej części zaprezentowany został tradycyjny polski taniec ludowy. Panie z KGW miały niepowtarzalną okazję zaprezentować się tego dnia oficjalnie w nowo zakupionych strojach i wspólnie ze wszystkimi uczestnikami zaśpiewać  tradycyjne pieśni polskie i ukraińskie.
Była to idealna okazja do podsumowania projektu przy wszystkich członkach koła gospodyń, mieszańców gminy i zaproszonych gości.
Panie w ramach Projektu zaplanowały zajęcia artystyczne z robótek ręcznych oraz warsztaty kulinarne podczas których obywatele Polski i Ukrainy gotowali i smakowali tradycyjne polskie dania.
Dofinansowano ze środków programu „ Działaj Lokalnie” Polsko-Amerykańskiej Fundacji Wolności realizowanego przez Akademię Rozwoju Filantropii w Polsce oraz Stowarzyszenia „Unia Nadwarciańska”.