Stowarzyszenie "Unia Nadwarciańska"                          Szlakiem tego, co piękne...

Widzisz nie bądź obojętny!

Widzisz nie bądź obojętny!

Widzisz nie bądź obojętny!

Dokładamy wszelkich starań, by nasze otoczenie było przyjemne dla oka i bezpieczne. Jednak w ostatnim czasie z niepokojem obserwujemy pojawiające się w naszej okolicy akty wandalizmu.

Nasze Stowarzyszenie poczyniło inwestycje na terenie 7 gmin powiatu słupeckiego w postaci wiat przystankowo-rowerowych, wraz z infrastrukturą towarzyszącą: kosze na śmieci i stojaki na rowery.

NIESTETY NASZE MIENIE CIĄGLE JEST DEWASTOWANE, NISZCZONE LUB OKRADANE.

Szkody, w postaci zdewastowanej wiaty odnotowujemy głównie w mieście Słupca przy al. Tysiąclecia, obok Pumptracu – wiata jest notorycznie niszczona.

Środki na posadowienie wiaty pochodzą z budżetu Unii Europejskiej, naszą organizację obowiązuję okres trwałości projektu i utrzymanie wiaty w dobrym stanie technicznym. Niestety jesteśmy narażeni na ponoszenie kosztów związanych z naprawami. Będziemy podejmować bezwzględne działania które, będą zapobiegały niszczeniu wiaty oraz kradzieży infrastruktury towarzyszącej.

W tym tygodniu KOLEJNY RAZ wysłaliśmy na Policję zgłoszenie niszczenia mienia z prośbą o podjęcie działań zapobiegających dewastacji obiektu. Nie pozwolimy na długotrwały proceder wandalizmu.!!

Zwracamy się z prośbą do Państwa, abyście reagowali gdy jesteście świadkami sytuacji wzbudzających niepokój bądź wymagających interwencji policji. Dbajmy o wspólne mienie, nie odwracajmy wzroku gdy jest ono niszczone.

Każdy z nas ma pływ na to, jak wygląda nasze otoczenie!!!