Stowarzyszenie "Unia Nadwarciańska"                          Szlakiem tego, co piękne...

Efekty realizacji projektu pn.: Razem Aktywnie – dla wspólnego dobra

Efekty realizacji projektu pn.: Razem Aktywnie – dla wspólnego dobra

Efekty realizacji projektu pn.: Razem Aktywnie – dla wspólnego dobra

#EfektyDzialajLokalnie #działajlokalnie

🌿W minioną sobotę odwiedziliśmy Ośrodek Wsparcia dla Dzieci i Młodzieży z Interwencją Kryzysową w Lądku, gdzie odbyły się kolejne zajęcia edukacyjno – przyrodnicze.🍃🌿🍀

Jest to efekt realizacji przez Stowarzyszenie Warto Pomagać projektu pn.: „Razem Aktywnie – dla wspólnego dobra” realizowanego w ramach Programu Działaj Lokalnie finansowanego przez Stowarzyszenie „Unia Nadwarciańska”

Kwota dotacji wyniosła 6 000 zł.

Działania te przewidują minimalizację negatywnych skutków epidemii z jakimi musieli się zmierzyć osoby wykluczone społeczne przede wszystkim dzieci i osoby starsze.

Wspólnymi siłami będą wspierać i aktywizować uczestników poprzez aktywne włączenie ich w działania na rzecz własnego rozwoju i dobra wspólnego. Podjęte działania pozwolą wzmocnić i rozwinąć potencjał uczestników projektu, podążyć za ich potrzebami aktywnego i pożytecznego spędzania czasu wśród kolegów, przyjaciół oraz włączając ich we wspólne działania dla lepszego i bezpiecznego jutra.🤗😄

Działania projektowe obejmują:
📍 Wyposażenie placu przy Ośrodku w Lądku do prowadzenia zajęć sportowo-rekreacyjnych i przyrodniczych.
📍 Przeprowadzanie online zajęć edukacyjno-przyrodniczych na temat uprawy roślin oraz ich wartości zdrowotnych.
📍 Działania praktyczne w mini ogrodzie w skrzyniach i szklarni przez dzieci z Ośrodka. Dzielenie się swoimi osiągnięciami z grupą internetową. Zakładanie przy ogrodzie hoteli dla owadów oraz poidełek dla ptaków. Prowadzenie dzienniczków obserwacji, zielniki.
📍 Przeprowadzanie zajęć rekreacyjno-sportowych dla dzieci z Ośrodka i należących do założonej grupy internetowej.
📍 Zorganizowanie Pikniku „Plener pełen zdrowia”.

———————————————————————
Dofinansowano ze środków programu „Działaj Lokalnie” Polsko-Amerykańskiej Fundacji Wolności realizowanego przez Akademię Rozwoju Filantropii w Polsce oraz Stowarzyszenia „Unia Nadwarciańska”.